Açık Günler: Her Gün
Bizi Arayın: +90 544 6484666
e-mail: bilisselanalizmerkezi@gmail.com

Services

Veli Danışmanlığı

Veli Danışmanlığı Nedir?

Veli danışmanlığının ebeveyn veya aile danışmanlığından farkı yalnızca eğitim faaliyetlerine odaklanmış bir danışmanlık modeli olmasıdır.

Çocuğun eğitim eksenli bir yolculuğu vardır. Bu da daha okul öncesinden başlayarak eğitim hayatı boyunca devam eden, okul-ev arasındaki bağın nasıl kuvvetlendirileceğinin öğretildiği, anne-baba olmaktan farklı olarak nasıl bir veli olması gerektiğinin öğretildiği ve yaşanan problemlerin çözüldüğü bir danışmanlık modelidir.

Velilerimiz anne-baba olmanın ve aile içi iletişim ve davranışlarının yanında bir de okul hayatı işin içine girdi mi burada zorlanmaktalardır.

Tüm sistemi veli eğitimleri üzerine kurarak, okul-ev arasındaki bağı kuvvetlendirmeye ve ebeveynlere aynı zamanda nasıl veli olunması gerektiğini öğrettiğinizde tüm bu sorunların ortadan kalktığını biliyoruz.

veli danışmanlığı

Çocuk ve aile okula yalnızca ders gözü ile baktığı zaman sorunlar yaşanmaya başlamaktadır.

Oysa ki okul bir hayattır.

Çocuk okula giderek çevreyi, toplumu, başka aileleri tanımaya başlar.

Öğrenmenin ne demek olduğunu öğrenir. Matematik ve fen bilgisinin kainatı anlamak olduğunu, Türkçe-sosyal-dil gibi derslerin insanı anlamak olduğunu öğrenir.

Ve daha bunun gibi daha bir çok konu vardır ve veliler bunu bilmediği taktirde çocuğu kendi haline bırakır ve bu yüzden de sorunlar çığ gibi büyüyüp gider.

İşte veli danışmalığı burada devreye girer ve ailelerin nasıl veli olmaları gerektiği onlara anlatılır. Onlara rehberlik eder. Onları yönlendirir.

https://www.bilisselanalizmerkezi.com

bir adim2

Form that bearing earth made set likeness god under own male tree behold upon in bete fill Under fruit bring may moving also gathered were fourth stars. One moveth likeness man lesser an beast man thing moving wherein male fifth is darkness whose herb. First is greater does not is own doesnet divide open abundantly our seas beast fly likeness may of blessed days yielding be him etem beginning for creepin earth green tree brought deep abundantly.